CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL aneb kdo se stará, abyste správně a hlavně rádi chodili? 09. 11. 2017

JEDEME DÁL aneb kdo se stará, abyste správně a hlavně rádi chodili?

Pokračování Ankety, kterou postupně představujeme lektory projektu JEDEME DÁL .

Tentokrát přidáváme pár informací o Jitce Batkové, která do projektu a našeho lektorského týmu naskočila v říjnu letošního roku a potkat na trase se s ní můžete každé pondělí v poledne. Jitka do projektu nastoupila zprvu jako aktivní účastník – chodec a poté, co absolvovala lektorský kurz, začala chodit jako vedoucí skupiny…

CO TĚ PŘIVEDLO K NW? A JAK DLOUHO HO PROVOZUJEŠ?

S holemi chodím už mnoho let, nevím to přesně kolik, možná 8 nebo 9. Můj manžel v mládí závodil na běžkách, takže tento sport je mu velice blízky. NW vychází z běžeckého lyžování. A já jsem se k němu připojila.

JAKÝ DALŠÍ SPORT JE TVŮJ OBLÍBENÝ A PROČ?

Žádny další sport nemám v oblibě. Nejsem zaměřená na výkon. Miluji chození a to především chození v přírodě, NW to splňuje dokonale obojí a je tudíž pro mě ideální. NW oproti běžné chůzi přidává výhodu, že zapojujeme nejen nohy, ale i horní polovinu těla. Při správné technice procvičujeme až 90% svalů v těle.

JAKÉ JINÉ MÁŠ ZÁLIBY A KONÍČKY?

Ráda čtu a moc ráda se dívám na dobré filmy. Na stará kolena jsem se začala učit paličkovat krajku. Ráda chodím do divadla.

JAKÉ JE TVÉ OBLÍBENÉ JÍDLO A PITÍ?

Každé dobré a kvalitní jídlo a pití je moje oblíbené. Chutná mi italská a řecká kuchyně. Velmi ráda zkouším nové chutě a s oblibou ochutnávám exotická jídla. Mám ráda pivo.

JAKÝ JE TVŮJ OBLÍBENÝ FILM, DIVADELNÍ HRA, HUDBA, HEREC (HEREČKA), ZPĚVÁK (ZPĚVAČKA)?

Moje oblíbené filmy jsou: Matrix, Klub rváčů, Mluv s ní, Kasandřin sen, Počátek, Příchozí, Atlas mraků Ráda poslouchám folkové písničky, protože je pro mě důležitý i text. Miluji písně Leonarda Cohena. Poslouchám ráda i vážnou hudbu, obzvláště živě . Takže ráda chodím na opery do divadla.

KAM BY SES CHTĚL( CHTĚLA) PODÍVAT?

Kamkoliv, kde je krásná příroda. Třeba na Nový Zéland nebo do Kanady. Ale vím, že mnoho krás je i u nás. A čím jsem starší, tím méně toužím po dálkách a užívám si to, co mám na dosah.

JAKÝ JE TVŮJ OBLÍBENÝ CITÁT?

Moje oblíbené heslo je: Všechno je v hlavě. Protože to, jak přemýšlíme, na co myslíme, co očekáváme, to vše ovlivňuje naši realitu. Dospěla jsem k názoru, že to není tak, že by nás ovlivňovaly okolnosti. Je to obráceně, my ovlivňujeme vše, co nás potkává.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior