CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL a naše imaginární „Toulání se Šumavou“ 10. 04. 2018

JEDEME DÁL a naše imaginární „Toulání se Šumavou“.

Začal nám další týden našeho jarního turnusu JEDEME DÁL a máme tu první výsledky našeho „Toulání se Šumavou“.

Za 1.týden našich toulek Šumavou ušlo našich pět skupin 69 km a pochodovalo celkem 86 lidí.

Pondělí bylo velikonoční, a proto se naše pochody přesunuly na pátek.

Úterní skupiny ušly 12 km, a trasu odpochodovalo 19 lidí. Vyrážíme z parkoviště železniční zastávky Plzeň – Bolevec po žluté turistické značce, kolem nám už známého Arboretu Sofronka, Seneckého rybníku, rybníku Košinář. Míjíme Velký Bolevecký rybník a napojíme se na NS Údolím Berounky, po které dopochodujeme k soutoku Mže a Radbuzy až dorazíme do centra Plzně. Cestou centrem zastavíme u Vodárenské věže, Františkánského kláštera a spěcháme proti proudu řeky Radbuzy. U areálu Plzeňské papírny nezastavujeme a ani ve Škoda parku. K naší trase se připojuje NS Údolím Úhlavy, aby ne opouštíme řeku Radbuzu a pokračujeme proti proudu řeky Úhlavy. Cesta nás zavede pod výšinné opevnění Hradiště až na lávku přes řeku Úhlavu a po polní cestě dorazíme do Radobyčic kde se napojíme na červenou turistickou značku a kolem vrcholu Val překonáme tunel Valík, pod kterým vede dálnice D5. V lesíku u našeho cíle obce Štěnovice si prohlédneme kapličku a spěcháme ke Štěnovickému zámku. Tady naše pondělní trasa končí.

Středeční skupiny ušly 11 km v počtu 19 lidí. Opouštíme Štěnovice. Po 4 kilometrech v obci Čižice se odpojujeme z červené turistické značky a pokračujeme po žluté do Nebílov, kde navštívíme místní zámek. V Netunicích si prohlédneme kapličku. Pochodujeme dále až se dostaneme pod Knížecí skálu, po dalších 6 kilometrech dorazíme k rozhledně na Kožichu u obce Libákovice, kde zakončíme úterní trasu.

Čtvrteční skupiny ušly 18 km a to v počtu 28 lidí. Ve čtvrtek, opouštíme obec Libákovice a navážeme na NS Čertovo břemeno. V obci Letiny byl také zámek, který po válce sloužil do 80. let 20. století jako doléčovací ústav plzeňské Škodovky. V roce 1988 došlo při úpravách lázeňského komplexu ke zboření zámku bezezbytku. Musíme dávat pozor, protože se mění barva turistické značky na zelenou. Po dalších 5 kilometrech navštívíme Muzeum krojů jižního Plzeňska v obci Žinkovice.

Páteční skupiny (náhrada za velikonoční pondělí) ušly 18 km v počtu 22 lidí. Ve městě Žinkovy naše trasa vede po břehu rybníku Labuť a Žinkovského rybníka, kde obdivujeme zámek Žinkovy. Předchůdcem zámku byl hrad postavený nejspíše v 15. století.  Roku 1916 zakoupil zámek průmyslník Karel Škoda. Po druhé světové válce byl zámek zestátněn, a od roku 1950 sloužil jako rekreační zařízení ROH. Roku 1999 byl zrekonstruován na kongresové centrum. Z naší trasy uhneme na zříceninu hradu Potštejn.Dominantou Potštejna jsou trosky mohutného hradu, jehož historie začíná koncem 13. století. Z hradu Potštejn spěcháme do Plánic, opět mají v obci zámek a cestou směrem na Zavlekov míjíme Kapličku s léčivou vodou, kde se osvěžíme a zakončíme páteční trasu a tím i první týden našeho toulání po Šumavě.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior