CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

Tipy a triky pro aktivní účast v jarním kurzu JEDEME DÁL 11. 04. 2018

Tipy a triky pro aktivní účast v jarním kurzu JEDEME DÁL

Jaro je tady, počasí je nádherné. Pojďme si připomenout, jak se oblékat, když počasí je jeden den chladné a za dva dny přímo letně tropické. Výběr oděvu závisí na venkovní teplotě a počasí. Skladbu oblečení je nejlépe vrstvit jako slupky cibule, více tenkých vrstev na sebe. Tento systém je výhodný, protože můžeme pružně reagovat na změny počasí a v případě potřeby můžeme nějakou vrstvu svléci nebo naopak obléci. 

Do našeho chození s NW holemi se pořádně opřeme, a proto je důležité mít i pořádnou obuv. Obuv na Nordic Walking by měla být pohodlná a kvalitní. Do těžšího terénu, například v lese, vybírejte boty s hrubší podrážkou, pro vaši bezpečnou chůzi.

Zvyšujeme rychlost i výkonnost chůze, teplota vzduchu se zvyšuje a my bychom neměli zanedbávat pitný režim. Před samotnou chůzí je vhodné cca 30 minut vypít sklenici vody. Během chůze je nejlepší pít pravidelně po několika doušcích a nejlépe vodu. V případě většího fyzického výkonu, který trvá jednu až dvě hodiny, se doporučují iontové nápoje, jež doplňují kromě tekutin i minerální látky a glukózu. Podle svých pocitů, klimatických podmínek a potřeby tělesného komfortu můžeme jednotlivé vrstvy kombinovat.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior