CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

„JEDEME DÁL“ třetí májový týden na naší trase do Fátimy. 25. 05. 2017

 

Třetí týden v květnu, na naší pomyslné cestě do portugalské Fátimy, jsme začali v centru Španělska v krásném městě Madrid. Na naší imaginární trase jsme urazili dalších pěkných 522 km.

Počasí nám přeje a tak vyrážíme. První navštívené krásné město je Toledo. Leží na skalním útesu vysoko nad záhybem řeky Tajo. Na území současného města byla objevena řada keltoiberských hradů a zbytky městských hradeb. Od římských dob se v Toledu těžila železná ruda a vyráběly kvalitní zbraně. O Toledu se tvrdí, že je nejcharakterističtější ukázkou španělské kultury. Mezi nejvýznamnější památky patří: Středověký hrad San Servando, na úpatí hradu stojí římský most. Mezi nejcennější památky španělské gotiky je Toledská katedrála a Renesanční pevnost Alcazár.

Druhým významným městem je Córdoba. Córdoba stojí na místě starého iberského sídla. Okolo roku 1000 byla jedním z největších měst na světě, žilo tu asi 500 000 obyvatel. Žili zde vedle sebe křesťané, židé a muslimové. Město zažilo rozkvět a to okolo roku 1600, poté následoval úpadek posílený vlnami epidemií a sucha. Pamětihodnostmi města jsou Mezquitu - dnešní katedrála, Starověký římský most, Plaza de la Corredera, která sloužila původně k býčím zápasům.

Dalším městem na naší cestě je Sevilla. Městoje kulturní centrum jihu Španělska a je to 4. největší město ve Španělsku. Po objevení Ameriky roku 1492 Kryštofem Kolumbem se Sevilla stává jediným přístavem ve Španělsku, odkud můžou vyplouvat lodě do Nového světa a jediným přístavem, kam můžou být dováženy suroviny z Ameriky. Roku 1649 postihla Sevillu epidemie moru, která zabila téměř 50% všeho obyvatelstva (60 tisíc mrtvých). Od té doby ztrácí Sevilla na významu. Významné památky jsou Královský palác Alcazar, který má islámský vzhled. Sevillská katedrála, kteráje 3.největší katedrálou v Evropě. Zlatá věž - Torre del Oro, je to vojenská strážnice, postavená za nadvlády Maurů. Dalším nádherným místem v Seville je Plaza de España ,originální náměstí. Náměstí s reprezentativními budovami s typickými stylovými prvky, arkádovými chodbami, širokými promenádami a kanálem se zdobenými lávkami.

Tolik krásných a zajímavých míst míjíme, spěcháme, už máme na cestu jen týden a do Fátimy je to ještě kus cesty.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior