CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL aneb kdo se stará, abyste správně a hlavně rádi chodili? Michaela Rubášová 12. 01. 2018

JEDEME DÁL aneb kdo se stará, abyste správně a hlavně rádi chodili?

Pokračování Ankety, kterou postupně představujeme lektory projektu JEDEME DÁL .

Tentokrát přidáváme pár informací o Míše Rubášové, která do projektu a našeho lektorského týmu naskočila v koncem roku 2017 a potkat na trase se s ní můžete zatím potkat jen když za někoho zaskakuje. Míša pracuje v TOTEMu jako oblíbený koordinátor služby pro seniory a poté, co absolvovala lektorský kurz, začala chodit jako lektor - nováček ve skupině se svými zkušenějšími kolegy a když už se cítila jistěji, mohli jste ji potkat na trase, vždycky když nám některý z lektorů vypadl…

Co tě přivedlo k NW? A jak dlouho ho provozuješ?

NW jsem si vyzkoušela vlastně náhodou o prázdninách a chytlo mě to tak, že jsem stála o to se o NW dozvědět víc, naučit se techniku…, a když byla příležitost účastnit se instruktorského kurzu NW, šla jsem bez váhání do toho, abych mohla posílit tým NW instruktorů v TOTEMu (a taky udělat něco pro sebe ;-) )

Jaký další sport je tvůj oblíbený a proč?

Znovu jsem se vrátila k józe, která krásně protáhne i posiluje tělo a báječně působí i na duši. Jinak se ráda projedu na kole nebo vyrazím do přírody na vycházku se psem nebo na výlet s rodinou nebo kamarády, i když nenašlapeme tolik kilometrů, jak jsme byli zvyklí dřív (bez dětí).

Jaké jiné máš záliby a koníčky?

To asi zahrnuje i předchozí odpověď, pak taky ráda tvořím, ať už z hrnčířské hlíny nebo z jiných materiálů.

Jaké je tvé oblíbené jídlo a pití?

Těžko vybrat jedno jídlo, těch oblíbených je určitě víc. Z dětství mi zůstaly třeba buchtičky se šodó. Pokud jde pití, nedovedu si představit ráno bez pořádného hrnku čaje a nejčastěji piju obyčejnou vodu, někdy „vylepšenou“ o džus.

Jaký je tvůj oblíbený film, divadelní hra, hudba, herec (herečka), zpěvák (zpěvačka)?

A co třeba knížka? Nebo spíš autor? Ráda se vracím ke knížkám Roberta Fulghuma, baví mě Peter Mayle nebo z českých autorů třeba Zdeněk Šmíd. I když teď nejvíc čtu nejrůznější pohádky nejen před spaním naší Julince.

Kam by ses chtěl (chtěla) podívat?

Francouzská Provence, o níž píše Peter Mayle ve své volné „provensálské“ trilogii. Dřív jsem snila i o Peru, zemi Inků, kde mě lákalo podívat se do Machu Picchu. Ale jsem okouzlená i naší rozmanitou krajinou ;-)

Jaký je tvůj oblíbený citát?

Asi tenhle, ze Saint-Exupéryho Malého prince: „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior