CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

„JEDEME DÁL“ již třetí týden na trase do portugalské Fátimy. 27. 04. 2017

„JEDEME DÁL“ již třetí týden na trase do portugalské Fátimy.

 

Měsíc duben se nám chýlí ke konci a naše pomyslné putování do portugalského města Fátima se posouvá dál. Vzhledem k nepříznivému počasí v minulém týdnu se naše cesta zpomalila. Na třetí část trasy se vydalo 54 aktivních chodců a společně jsme urazili 308 km.

Co všechno bychom mohli vidět, kdybychom se opravdu vydali na tuto pouť?

Prvním zajímavým městem naší trasy je město Autun [óten], je to historické město v burgunském regionu. Město bylo založeno roku 10 před n.l. a do značné míry si zachovalo středověké hradby s 23věžemi. Z římské doby se zachovaly dvě brány, divadlo pro 17 tisíc diváků a zřícenina chrámu. Hlavní pamětihodností je však románská katedrála sv. Lazara. A pro zajímavost, na zdejší vojenské škole studoval Napoleon I. i jeho bratr.

Jsme v půlce 300km trasy a dalším městem, kterým procházíme je město Moulins. Město leží na hlavní silnici Paříž – Lyon – Nice. Od roku 1356 si Bourboni v Moulins budovali své hlavní sídlo. Založili a přestavěli řadu kostelů, rozšířili zámek a město dostalo první hradby. Mezi hlavní pamětihodnosti patří Kamenný most Régemortes z roku 1763, dlouhý 303 m. Věž "Mal coiffée", pozůstatek hradu vévodů Bourbonských a Katedrála Zvěstování P. Marie z 15. století.

Dalším cílem na naší pomyslné trase je město Guéret. Město se nachází ve střední Francii a poutník k němu musí vystoupat do nadmořské výšky 450 m n.m. Na této trase musíme často překonávat výškové rozdíly, a to protože, je sever a západ Francie mírně zvrásněný, a na naší trase se nachází významná pahorkatina Massif Centrál. Město Guéret leží přibližně 72 km severovýchodně od města Limoges [limóž], kam naše kroky povedou hned na další trase.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior