CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

„JEDEME DÁL“ měsíc na trase do portugalské Fátimy. 08. 05. 2017

 

„Jedeme dál“ první měsíc na trase do portugalské Fátimy.

Máme tu krásný jarní měsíc květen, měsíc plný lásky, květů a svěží jarní vůně. Na našem pomyslném putování do portugalského města Fátima už nás čeká jen 500 km, abychom mohli přejít hranice se Španělskem. Ve čtvrtém týdnu putování jsme ušli 498 km a účastnilo se 77 lidí.
Na naší pomyslné poutní cestě do Fátimy, navštívíme tři zajímavá města. Jako první zastávkou bude město Limoges [limóž]. Leží na řece Vienne. Město je proslulé svými středověkými smaltovanými měděnými výrobky, "Limožský email" je dodnes pojem a dále dubovými sudy ze dřeva z místních lesů, používanými pro produkci koňaku. Pamětihodností města je například Římský amfiteátr, Katedrála Saint-Étienne de Limoges, Gotický kostel Saint Michel.
Po 280 km navštěvujeme město Bordeaux. Je to přístavní město na jihozápadě Francie a leží při ústí řeky Garonny do Atlantického oceánu. Oblast Bordeaux je jednou z nejznámějších vinařských oblastí na světě. Město je dobře zachovaný celek s dlouhými ulicemi měšťanských domů i veřejných budov  z 18. století. Významné je nábřeží Garonny, ulice jako Allée de Tourny a náměstí jako Place des Quinconces atd. Obraz města dotvářejí četné kostely, věže a brány.
Trasa z Bordeaux nás vede po pobřeží Atlantického oceánu až do Biskajského zálivu, posledního místa na této týdenní trase. Posledním městem je Hendaye , které leží na hranicích se Španělskem. Hranici zde tvoří řeka Bidasoa . Na druhém španělském břehu řeky leží město Irun. Svatojakubská cesta do Santiaga de Compostela, její severní trasa zde má své východiště.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior