CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


s Klubem Jednička

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL – metodické rady do terénu 11. 12. 2019

Čtvrtý týden XXI.kurzu kondiční chůze je tady. Už jsme si řekli, jaký je správný postoj, taky jsme si připomněli správnou techniku chůze. Jak se oblékat v zimě a k čemu máme hole. A protože terén kolem Boleveckých rybníků je členitý s mírnými výškovými rozdíly, je čas si říci, jak chodit s holemi do kopce a z kopce.

TECHNIKA CHŮZE S HOLEMI Z KOPCE

Při chůzi z kopce jsou kroky výrazně kratší. Kolena jsou neustále pokrčená, a proto je sníženo i těžiště těla. Chodidla jsou v kontaktu se zemí celou plochou a přibrzďují pohyb těla. Odpich holemi je méně výrazný. Tělo máme kolmo k terénu. Váhu těla více přeneseme na hole, odlehčíme tím kloubům dolních končetin. Hrot hůlek nezapichujeme příliš před tělo, aby nedošlo k úrazu.

 TECHNIKA CHŮZE S HOLEMI DO KOPCE

Při chůzi do kopce je předklon trupu větší, kroky jsou delší než u chůze přímé. Zapojeny jsou více svaly horní poloviny těla a intenzivněji pracují i svaly zadní strany stehen a lýtka. Účinné používání holí umožňuje prodloužit krok během stoupání a zároveň tak odlehčuje dolním končetinám. Chůze do mírného kopce je výborným nácvikem správného používání holí pro začátečníky, umožňuje jim rychleji pochopit podstatu pohybu.

Sledujte nás 378 036 086 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior