CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

Jedeme dál - Otázka pro naši lektorku NW chůze Lucii Bolehovskou 07. 05. 2019

Projektem JEDEME DÁL prošlo v průběhu 3,5 let jeho realizace 10 kvalifikovaných lektorů, kteří se věnovali více než 330 seniorům. Celkem proběhlo 18 dvouměsíčních kurzů a někteří senioři absolvovali bez vynechání téměř všechny. Zeptali jsme se našich lektorů:

„Proč podporuji seniory v účasti aktivní Nordic walking chůze v projektu JEDEME DÁL?“

Jako první jsme oslovili lektorku a nynější odbornou garantku projektu JEDEME DÁL Lucii Bolehovskou.

„Chůze je ten nejzákladnější pohyb, jaký lidé dělají. Pokud nemáme nějaká tělesná postižení, bereme ho jako něco zcela přirozeného. A proto bychom chůzi neměli ignorovat a to hlavně s přibývajícím věkem.“ říká Lucie.

„Při chůzi s NW holemi v přírodě a za každého počasí je pro všechny věkové kategorie balzám na duši. Posilujeme svalstvo horních končetin a vrchní části trupu. Ulevujeme kloubům, protože hole změkčují nárazy paty na zem. Trénujeme kardiopulmonální systém. Zpevňujeme břišní a zádové svaly. Při chůzi rozhýbáme svaly celého těla. Udržujeme rovnováhu. Máme správné držení těla a lépe se nám usíná. A v neposlední řadě má chůze výhodu společenskou. Během trénování se máme možnost spřátelit a navázat nové kontakty pro další kulturní akce.“ A ještě dodává: „Na všech našich společných setkáních mi toto potvrzují naši aktivní chodci, nejen slovy, ale i držením těla, chutí se hýbat a radostí a úsměvy, že jsou v přírodě a pospolu.“

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior