CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet

JEDEME DÁL - poslední adventní rozjímání 20. 12. 2018

Jak ten čas rychle letí. Při tréninku „JEDEME DÁL“ máme čas a probíráme vždycky spoustu věcí… Co se právě děje v rodině, kam se chystáme o víkendu, jaké jsme viděli představení v divadle… No a v poslední době často mluvíme o vánočních zvycích, rituálech…

Co jsme diskutovali tento týden?

Další neděle za námi a to stříbrná. Letos vychází na 16. prosince. Zapálili jsem 3. svíčku. Svíčka se jmenuje Přátelství a měla by být růžová. Další neděle, která nás čeká je zlatá a vychází na 23.12. Zapálíme čtvrtou adventní svíčku Svíčka se jmenuje Láska.

 

V tento adventní čas si také připomínáme symboly Vánoc a tím nejdůležitějším je pro mnohé rodiny určitě stromeček.

 

Stromeček                                                                                                                                                

Dnes si jen těžko dovedeme představit Vánoce bez ozdobeného stromečku. Zelený stromek ověšený ozdobami, řetězy a čokoládovými figurkami je nedílnou součástí Vánoc. Zdobení stromečku jako vánoční obyčej pochází z Německa. V půli 17. století se vánoční stromky začaly častěji objevovat v soukromých domech. Z Německa se zvyk v 19. století rozšířil po Evropě, a to spíše ve městech než na venkově. V Čechách ozdobený vánoční stromek poprvé postavil ředitel Stavovského divadla v Praze Jan Karl Liebich ve své vile v Libni jako překvapení pro své přátele o vánocích roku 1812. První svíčky se v Zemích koruny české na vánočním stromku objevily roku 1860. Po českém venkově se však vánoční stromeček jako tradice rozšiřoval jen velmi pomalu.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior