CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


s Klubem Jednička

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL - SPRÁVNÝ POSTOJ PŘI KONDIČNÍ CHŮZI. 03. 12. 2019

JEDEME DÁL - SPRÁVNÝ POSTOJ PŘI KONDIČNÍ CHŮZI.

V našem kurzu „JEDEME DÁL“ jsme už nachodili tisíce kilometrů. Tak pro zajímavost. Kurz trvá 8 týdnů, v jednom týdnu vyrazí účastník do terénu 2x a ujde cca 5 kilometrů. To znamená, že za celý kurz ujde jedinec cca 80km. Přesto si dnes připomeneme správné držení těla při chůzi.

Při stoji, chůzi i cvičení si hlídejte vždy pět bodů:

Hlava

Jste vytaženi z páteře až do temene hlavy, pocit dlouhé šíje – brada je mírně zasunutá zpět – pocit dvojité brady – pohled očí stále vpřed .

Ramena a lopatky

Ramena a lopatky jsou roztažené do strany – pocit otevřené hrudi, ramena co nejdál od uší, což vyvolává pocit dlouhé šíje. Zároveň jsou mírně stažené dozadu a směrem dolů, ale neprohýbejte se v bedrech.

Pánev a bederní oblast zad

Přirozená pozice, nepodsazujte, ale ani se neprohýbejte v bedrech! Hýždě jsou mírně zatnuté. Pocitově se zkuste vytáhnout z křížové kosti po páteři až do temene hlavy.

Kolena

Jsou stabilizovaná a drží pozici přímo nad kotníky, pozor na postavení kolenou do X a O! Uvědomění si správné aktivace klenby a zaměření se na zatížení vnějších malíkových hran může pomoci přetvořit chybné postavení kolenou.

Chodidla a kotníky

Postavení na šířku pánve, chodidla jsou vodorovně jako kolejnice, tříbodová opora chodidla: pata-vnější strana chodidla-palec. Váha je rovnoměrně rozložená na celé chodidlo. Kotník je zpevněný

Sledujte nás 378 036 086 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior