CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet

JEDEME DÁL – Technika chůze z kopce a do kopce 30. 07. 2019

Máme tu dalších pár metodických rad pro naše účastníky NW chození. Krajina naší krásné české země má různý terén. Na cestách potkáme jak členitý s mírnými výškovými rozdíly, tak rovný pozvolný. Proto si pojďme říci, jak chodit s holemi do kopce a z kopce.

TECHNIKA CHŮZE S HOLEMI Z KOPCE

Oproti chůzi po rovině je rozdílná technika hlavně ve výrazném zkrácení kroku. Vzhledem k tomu, že jsou kolena neustále pokrčená je sníženo i těžiště těla. Při chůzi z kopce jsou kroky výrazně kratší. Chodidla jsou v kontaktu se zemí celou plochou a přibrzďují pohyb těla. Odpich holemi je méně výrazný. Tělo máme kolmo k terénu. Váhu těla více přeneseme na hole, odlehčíme tím kloubům dolních končetin.

Pozor: Hrot hůlek nezapichujeme příliš před tělo, aby nedošlo k úrazu.

 TECHNIKA CHŮZE S HOLEMI DO KOPCE

Při chůzi do kopce je předklon trupu větší, kroky jsou delší než u chůze přímé. Zapojeny jsou více svaly horní poloviny těla a intenzivněji pracují i svaly zadní strany stehen a lýtka. Účinné používání holí umožňuje prodloužit krok během stoupání a zároveň tak odlehčuje dolním končetinám. Chůze do mírného kopce je výborným nácvikem správného používání holí pro začátečníky, umožňuje jim rychleji pochopit podstatu pohybu.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior