CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

„JEDEME DÁL“ další dva týdny na naší trase do Fátimy. 16. 05. 2017

„JEDEME DÁL“  další dva týdny na naší trase do Fátimy.

 V měsíci dubnu jsme dorazili na hranice Španělska. Na naší pomyslné trase do Fátimy nám zbývá ujít nejkratší trasou už jen 850 km. Máme na to celý měsíc a tak jsme se rozhodli, že si Španělskou republiku více projdeme.

V prvním květnovém týdnu jsme urazili 320 km. První zastávkou je Foz de Lumbier (Lumbierská roklina). Jedná se o jednu z nejkrásnějších soutěsek v oblasti Navarra (severní Španělsko) a lze ji snadno prozkoumat pěšky podél dvou jasně označených tras. Je to krátká úzká rokle, dlouhá 1 300 metrů, s vertikálními stěnami dosahujícími maximální výšky 150 metrů. Tato rokle je útočištěm pro lišky, divoká prasata, jezevce a egyptské supy. Roste zde množství tymiánu, jsou zde háje z topolů a vrb. Dále jsme navštívili město Huesca. Město je jedním z nejmenších provinčních hlavních měst ve Španělsku. Posledním městem v prvním květnovém týdnu je město Zaragoza. Zaragoza je páté největší španělské město. Některé stavby jsou zapsány na seznamu UNESCO. Roku 2008 se v Zaragoze konala výstava Expo, která zvedla popularitu města mezi turisty. Nejvýznamnější náboženskou stavbou v Zaragoze je Bazilika del Pilar. Neméně známá je i katedrála La Seo. Úžasnou ukázkou arabské architektury je palác Aljafería.

V druhém svátečním týdnu, kdy jsme oslavovali osvobození Plzně a konec 2.světové války, jsme se vydali do hlavního města Španělska.  V nohách máme 360 km. Město Madrid leží na řece Manzanares a nachází se v centru Španělska. Jedná se o třetí největší město v EU. Centrum města se vyznačuje širokými třídami se zelenými pruhy, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renesančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů. Asi nejznámější atrakcí ve městě je Královský palác. Galerie Prado patří k nejznámějším galeriím v Evropě. Největší perlou je čtvercové náměstí Plaza Mayor, kterému vévodí dům s malovanou fasádou. Tepnou madridského centra je ulice Gran Via. Madrid je město s největším počtem stromů na obyvatele a má druhé nejdelší stromořadí na světě po Tokiu. V Madridu rovněž sídlí dva světoznámé fotbalové kluby Real Madrid a Atlético Madrid. Dále je zde býčí aréna Ventas.

Jsme ve středu Španělska a už se těšíme dál. V dalším, již už třetím květnovém týdnu se zastavíme v Toledu a možná navštívíme i Cordobu.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior