CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL - Vhodné oblečení při tréninku Nordick walking chůze 09. 05. 2019

Turnus, který právě probíhá, je už XVIII. kurzem projektu JEDEME DÁL. Zažíváme už v pořadí čtvrté jaro a každé je jiné. Některé bylo horké, jiné přímo pravé aprílové a letos přestože byl duben chvílemi skoro letní, květen nám navrací velmi chladné dny.

Ať už na trasy vyrážíte s lektory „JEDEME DÁL“ nebo samostatně, pojďme si připomenout, jak se oblékat, aby nás počasí nezaskočilo. Výběr oděvu závisí na venkovní teplotě a počasí. Skladbu oblečení je nejlépe vrstvit jako slupky cibule, více tenkých vrstev na sebe. Tento systém je výhodný, protože můžeme pružně reagovat na změny počasí a v případě potřeby můžeme nějakou vrstvu svléci nebo naopak obléci. Tělo při chůzi NW vyrábí energii v podobě tepla a zároveň produkuje pot, vrstveným oblečením se snažíme docílit tělu komfort.

1.vrstva – sací  (termo, funkční prádlo), kterou oblékáme přímo na tělo. Má za úkol odvádět pot pryč od těla a tím jej zachovat relativně v suchu. Odvádí vlhkost a větrá. Tuto vrstvu můžeme používat celoročně, v horkém létě nám postačí samostatně.

2.vrstva – izolační (fleece mikiny) udržuje tělesné teplo a dále transportuje vlhkost na povrch. 

3.vrstava  - ochranná (membránové bundy a kalhoty) má za úkol ochranu před vnějšími vlivy (voda, vítr, chlad) a zároveň musí pokračovat v transportu vlhkosti ven.

Přejeme všem krásnou cestu bez ohledu na počasí. Tým projektu JEDEME DÁL

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior