CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet

JEDEME DÁL – malé metodické minimum 26. 07. 2017

JEDEME DÁL – malé metodické minimum

SPRÁVNÝ POSTOJ PŘI CHŮZI Nordic Walking.

Účastníci kurzu „JEDEME DÁL“ už nachodili desítky kilometrů při našem trénování Nordic Walking chůze. Přesto si dnes připomeneme správné držení těla při chůzi.

Při správném postoji mají být chodidla a kotníky postaveny na šířku pánve. Chodidla jsou vodorovně s aktivní klenbou na všech třech bodech. Váha je rozložena rovnoměrně na celé chodidlo a kotník je zpevněný. Kolenadrží pozici přímo nad kotníky a jsou stabilizovaná. Jsou rovně , žádné X nebo O. Jsme v přirozené pozici, pánev a bederní oblast zad není ani podsazená ani prohnutá. Hýždě jsou mírně zahnuté. Křížová oblast pocitově míří až k temeni hlavy. Ramena a lopatky jsou roztažené do strany, ramena co nejdál od uší - pocit dlouhé šíje a mírně stažené dozadu a dolů. Brada je mírně zasunutá zpět, pohled očí jde vpřed. Páteř je vytažená až do temene hlavy.

Při stoji, chůzi i cvičení si hlídejte vždy pět bodů:

Hlava

Jste vytaženi z páteře až do temene hlavy, pocit dlouhé šíje – brada je mírně zasunutá zpět – pocit dvojité brady – pohled očí stále vpřed .

Ramena a lopatky

Ramena a lopatky jsou roztažené do strany – pocit otevřené hrudi, ramena co nejdál od uší, což vyvolává pocit dlouhé šíje. Zároveň jsou mírně stažené dozadu a směrem dolů, ale neprohýbejte se v bedrech.

Pánev a bederní oblast zad

Přirozená pozice, nepodsazujte, ale ani se neprohýbejte v bedrech! Hýždě jsou mírně zatnuté. Pocitově se zkuste vytáhnout z křížové kosti po páteři až do temene hlavy.

Kolena

Jsou stabilizovaná a drží pozici přímo nad kotníky, pozor na postavení kolenou do X a O! Uvědomění si správné aktivace klenby a zaměření se na zatížení vnějších malíkových hran může pomoci přetvořit chybné postavení kolenou.

Chodidla a kotníky

Postavení na šířku pánve, chodidla jsou vodorovně jako kolejnice, tříbodová opora chodidla: pata-vnější strana chodidla-palec. Váha je rovnoměrně rozložená na celé chodidlo. Kotník je zpevněný

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior