CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

JEDEME DÁL se už poslední týden „Toulá zaniklou Šumavou“ 24. 05. 2018

JEDEME DÁL se už poslední týden „Toulá zaniklou Šumavou“

Děkujeme lektorům, že účastníky JEDEME DÁL po celý jarní kurz provázeli slovem i obrazem překrásnou Šumavou, byť se prakticky nevzdálili z oblasti boleveckých rybníků. Ale i tak dostáváme zpětné vazby od aktivních chodců, že naše trasy jim dávají velikou radost a pohodu a pokaždé je na co se těšit. A protože se jim chození líbí, občas vyrazí po šumavských trasách, které jsme si popisovali, sami s přáteli ze své skupiny JEDEME DÁL, mimo program kurzu JEDEME DÁL a z toho máme opravdu velikou radost. Pokud si chcete protáhnout svaly a získat dobré přátele a parťáky na putování přírodou, přidejte se k nám. Od 4.6.2018 – 27.7.2018 otevíráme nové skupiny.

Tento týden našich 84 nadšených turistů ušlo posledních 60 kilometrů.

V pondělí vyrazilo na naši cestu 25 lidí a zdolalo 16 kilometrů. Trasa vede pod Poledním vrchem a navštívili jsme pozorovací místo Zahrádky. Pokračují po zelené do Svinné Lady k Jezírku na Chalupské slati, které je největším rašelinovým jezerem v ČR. Pondělní cíl je Františkov. Nachází se v údolí řeky Teplé Vltavy.

V úterý vyráží na trasu 17 lidí a mají za cíl urazit 14 kilometrů. Směr Hraběcí Huť, Jezerní slať, Horská Kvilda, která je nejmenší a nejvýše položenou obcí u nás. Trasa v úterý končí v bývalé obci Stará Huť.

Ve středu vyráží na trasu 19 lidí a cílem je ujít 13 km. Trasa je po žluté až k Turnerově chatě. Nachází se v malebné oblasti Povydří na břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou.

Ve čtvrtek vyráží na trasu 23 lidí a cílem je ujít 17 kilometrů. Vyráží po zelené do Stodůlek. Bylo to sídlo bývalé rychty, zmiňované již na počátku 17. století. Dle katastrálního území byly Stodůlky druhé největší v Čechách (hned po Praze). Žilo zde přes 500 obyvatel. K obci patřily i dva mlýny a pila u Křemelné, škola. Po vzniku Vojenského výcvikového prostoru Dobrá Voda v roce 1952 zde vyrostla střelnice a domy se staly cíli cvičné střelby. Po 6 kilometrech dorazí skupina do bývalé obce Frauenthal. Po žluté dorazí skupina na místo bývalá Paseka. Zde taky naše putování po zaniklých obcí Šumavy končí.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior