CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

Proč se přidat k projektu JEDEME DÁL? 01. 12. 2017

Proč se přidat k projektu JEDEME DÁL?

Chůze je ten nejzákladnější pohyb, jaký lidé dělají. Pokud nemáme nějaká tělesná postižení, bereme ho jako něco zcela přirozeného. A proto bychom chůzi neměli ignorovat a to hlavně s přibývajícím věkem.

Přínos chůze u lidí ve věku nad 65 let je přímo neskutečný

Naše těla se totiž vyvinula pro pohyb, ne pro sezení či ležení. Je bez pochyb, že sedavý způsob života, který nezahrnuje adekvátní množství pohybu, vede k zakrnění. Jak říká staré přísloví: „Orgán, který se nepoužívá, zakrňuje“. To platí nejen o svalech, ale o každém subjektu, včetně kostí, srdce či plic.

Naše procházky okolo Boleveckých rybníků je proto jako prevence a lék.

Pokud nás něco bolí, instinktivně se toho nechceme dotýkat. Paradoxem však je, že pravidelná chůze zlepšuje mobilitu a snižuje riziko úrazů.

A máme tu ještě další přínosy chůze. Míváte problémy se spánkem? Projděte se. Středně intenzívní chůze, sníží čas potřebný na usnutí a zvýší délku spánku.

A co říci na závěr? Chůze pár kilometrů denně rychlostí jen 3 až 4 km/h vás ochrání před mnoha vážnými onemocněními. Ne každý z nás může cvičit hodiny v tělocvičně nebo běhat po schodech. Tak neváhejte a JEDEME DÁL.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior