CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

„JEDEME DÁL“ poslední týden naší cesty do Fátimy. 30. 05. 2017

„JEDEME DÁL“ poslední týden naší cesty do Fátimy.

 

A máme tu poslední týden jarního cyklu projektu Jedeme dál a zároveň našeho pomyslného putování do Portugalské Fátimy. Uteklo to jako voda. A co vše jsme za těch osm týdnů našeho chození zažili a viděli. Měli jsme tři státní svátky, počasí se střídalo jak na houpačce. Ušli jsme přes 3302km.

Poslední týden jsme ušli 525km. Po opuštění Sevilly jsme po 160km přešli hranice do Portugalska.

Nemáme moc času a tak bohužel nenavštívíme nejjižnější portugalský region Algarve. Jedná se o hlavní turistickou oblast s nejkrásnějšími plážemi na samém konci Evropy.

Míříme proto rovnou směr Lisabon. Navštěvujeme město Évora, které je zapsáno na seznamu světového dědictví Unesco. Všechny významné stavební slohy a umělecké směry zanechaly v Évoře stopu. Mezi nejvýznamnější památky patří Římský chrám, Katedrála a Akvadukt , který má 9km.

Po 120 km jsme dorazili do hlavního a největšího města v Portugalsku a tím je Lisabon. Jde o nejzápadnější hlavní město na evropské pevnině a rozkládá se malé ploše. Je zde spoustu historických památek. Hrad sv. Jiří, stojí v nejvyšším bodě městského vrchu, v nejstarší lisabonské čtvrti. Katedrála s prvky románskými, gotickými a barokními, Basílica da Estrela, barokně-novoklasicistní chrám.Most 25.dubna, který je dlouhý 2 277,64 m a v maximálním bodě vysoký 70m. Město Lisabon je rozděleno na 24 městských částí. Za významnější lze považovat původní historické názvy čtvrtí, jako je Alfama nebo Belém.

Opouštíme hlavní město a po dalších 130 km už nás čeká náš cíl a to město Fátima, město zázraků. Je to jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě. Fátima přitahuje věřící z celého světa. Stala se známým poutním místem potom, co se tu v roce 1917 třem malým dětem-pastýřům údajně zjevila Panna Marie. Letos tomu bylo 100 let. Ročně sem přijede až sedm miliónů lidí z celého světa. Všichni mají jasný cíl - velké prostranství s bazilikou, ke které vede asi třista metrů dlouhý chodník z mramoru. Po něm se pomalu vkleče posunují věřící a tiše přitom odříkávají prosebné či děkovné modlitby. Pozorovat příchozí poutníky je velmi silným a nezapomenutelným zážitkem.

Máme za sebou krásnou poutní cestu, navštívili jsme čtyři státy a v nich mnoho zajímavých a krásných měst a míst. A konec naší cesty jsme uzavřeli městem zázraků. Je to více než působivý závěr naší pomyslné pouti, do které se zapojilo80seniorů v rámci našich pravidelných vycházek a cvičení s nordicwalkingovými holemi. Dohromady jsme ušli 3302 km a to za osm týdnů.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior