CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

Neexistuje špatné počasí..... 02. 02. 2017

Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení.

A proto si o oblečení na Nordic Walking něco povíme.

Nordic Walking je celoroční pohybová aktivita. Podle svých pocitů, klimatických podmínek a potřeby tělesného komfortu můžeme jednotlivé vrstvy kombinovat.

Optimální skladba oblečení je vrstvené jako slupky cibule (více tenkých vrstev na sebe). Tento systém je výhodný proto, že můžeme pružně reagovat na změny počasí a v případě potřeby můžeme nějakou vrstvu svléci nebo naopak obléci. Výběr oděvu z velké části závisí na venkovní teplotě a počasí.

1.vrstva je oblečení funkční, které oblékáme přímo na tělo. Díky kombinaci použitých materiálů odvádí pot od těla a tím i částečně hřeje. Nezabraňuje pocení, ale nepříjemnému pocitu mokra. Tuto vrstvu můžeme používat celoročně, v horkém létě nám postačí samostatně.

2. a 3. vrstva je oblečení, které oblékáme na funkční oblečení v chladnějších a studených dnech. Tyto vrstvy odvádí pot a zajistí patřičný tepelný komfort. Vhodné oblečení je takové, které nepropustí vodu tedy voděodolné , které je prodyšné a větru odolné.

V dnešní době je na trhu široký výběr střihů a barev a za příznivé ceny . Dobré oblečení se dá koupit i v Lidlu , Tchibu, Decathlonu.

 

 

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior