CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet FOTOGALERIE

„JEDEME DÁL“ druhá část trasy do Fátimy. 19. 04. 2017

„JEDEME DÁL“ další týden na trase do Fátimy.

Velikonočním týdnem jsme začali další část naší cesty do portugalské Fátimy. Na cestu, která tentokrát měřila 420 km, vyrazilo nás 80 aktivních chodců. Trasu jsme odstartovali v Heilbronnu,ve městě, které se nachází 108 km od hranic s Francii.

První zajímavou zastávkou je město Štrasburk, francouzské město, ležící na břehu Rýna,které má 237 100 obyvatel. V minulosti město patřilo střídavě k Německu a k Francii, což ovlivnilo i jeho vzhled. Nejznámější stavbou je katedrála Notre-Dame de Strasbourg z 12.15.století, postavená z červeného pískovce. Některé městské domy ze 17. století mají vnější fasády hrázděné. Ve Štrasburku sídlí Rada Evropy, Evropský parlament a Evropský soud pro lidská práva. Tady za sebou máme 140km .

Dalším městem, kde se zastavujeme je Épinal. Město leží na řece Moselle, 60 km jihovýchodně od města Nancy. Průmysl železářský a textilní je dnes už v útlumu, ale Épinal je pořád důležitou silniční křižovatkou. Město bylo osídleno už v raném středověku, v 10. století zde byl založen klášter. Od    18. století se zde tiskly obrázky pro děti, později i kreslené seriály.

Posledním městem na této trase je Dijon, historické město na východě Francie, ve středověku sídlo mocných burgundských vévodů. Má 151 000 obyvatel. Je důležitým střediskem obchodu, průmyslu i dopravním uzlem. Nedaleko města pramení řeka Seina. Je střediskem burgundské vinařské oblasti a obchodu s vínem, nejznámějším dijonským produktem je "Dijonská hořčice". Na severozápadě města se nachází závodní motoristická dráha Dijon-Prenois, která je místem mnoha událostí. V minulosti se zde jezdila i Grand Prix Francie vozů Formule 1.

Těšíme se kam dál, tak hurááá JEDEME DÁL.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior