CVIČEBNÍ AKTIVITY PRO VÁS ZDARMA!

Jedeme dál


a nic nás nezastaví

Aktuality

sdílet sdílet

VÝKONNOSTNÍ TECHNIKA NORDIC WALKING 16. 12. 2016

Již třikrát jsme si psali o technikách a přínosech Nordic walking chůze, která je společně se cvičením na venkovním fitness hřišti hlavní náplní projektu JEDEME DÁL. Dnes si představíme poslední techniku a tou je technika výkonnostní. Jedná se o velmi intenzivní trénink celého těla s nezbytným individuálním zaměřením na tréninkové schopnosti. Dochází k rychlému nárůstu osobní kondice. Při této technice je potřeba přesné koordinace pohybů. Tento intenzivní trénink má výrazně pozitivní vliv na zdraví. Výkonnostní technika Nordic walking potřebuje členitější terén a využívání chůze z kopce a do kopce. 

Odborný popis:
Základy vycházejí z Fitness techniky, veliký rozsah pohybů, intenzivní práce s holemi jejímž důsledkem je vypínání svalů na končetinách, delší hole (+5 až 10 cm) pro intenzivnější cvičení, alternativní práce s holemi.

Chůze do kopce:

Paže natažené blízko podél těla, vzpřímené držení těla, paže jsou vždy natažené, střední kroky, čím je kopec příkřejší, tím je intenzita vyšší a krok kratší, paže s holemi se při kmitu dostávají nejméně k bokům, tělo v lehkém předklonu, snížená intenzita práce s holemi, střední tempo a frekvence.

Chůze z kopce:

Chůze v křížové koordinaci, vzpřímená pozice lehký záklon, práce s holemi šikmo za zády, podepíráme se holemi, těžiště je vzadu, kroky jsou krátké.
Je možné použít druhý způsob. Oběma holemi se odrážíme současně a na každé zapření provedeme tři krátké kroky.

Při pravidelném tréninku s projektem JEDEME DÁL velmi brzy zvládnete všechny techniky Nordic walking chůze a zároveň si užijete zábavu a pravidelně se budete potkávat s Vaši přáteli.

Sledujte nás 736 489 755 Napište nám

Copyright 2015 Fit Senior